Dlaczego gry komputerowe są tak popularne?

cover

Jazda metrem lub innym środkiem transportu publicznego a właściwie widok który bardzo często tam spotykamy utwierdza nas w przekonaniu, że gry są bardzo popularne. Zwłaszcza mobilne. Nie zdarzyło mi się jeszcze abym nie widział ani jednej osoby która nie korzysta z jakiejś aplikacji lub gry na telefonie podczas podróży do pracy, szkoły, domu lub gdziekolwiek. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego gry komputerowe stały się tak popularne?

Wirtualna rozgrywka formą spędzania czasu wolnego

Gry komputerowe zyskały popularność szczególnie dzięki łatwości w spędzaniu czasu wolnego. Obecnie nie ma żadnego problemu aby po ciężkim i stresującym dniu w pracy wrócić do domu, usiąść przed komputerem lub telewizorem i odpalić swoją ulubioną grę. Podczas takiego grania przestajemy myśleć o dręczących nas rzeczach które często nie dają nam spokoju. To czy rozgrywka faktycznie pomaga nam w radzeniu sobie z takimi problemami pozostawiam do oceny Wam, czytelnikom 🙂 Moim zdaniem to tylko tłumienie i przysłowiowe zamiatanie śmieci pod dywan. Granie w gry komputerowe ma być dla nas przyjemnością a nie sposobem na rozwiązanie problemów życiowych. Ponad to gry komputerowe to zajęcie podobne do uprawiania jakiegoś sportu – zajmuje nam ono odrobinę czasu ale należy również się w to zaangażować.

image1

Chęć rywalizacji z innymi

Gry zyskały popularność dzięki możliwości rywalizacji z innymi graczami nawet z całego świata. W każdym z nas drzemie nie pokazywane na co dzień uczucie i potrzeba konkurowania z innym człowiekiem. Jeżeli nie mamy takiej możliwości każdego dnia, przenosimy taką potrzebę do świata wirtualnego. Możemy wtedy dowolną ilość czasu poświęcić na współzawodnictwo, kontakt z innymi oraz kooperację. Takie zachowanie ma swoje plusy – największy i najważniejszy który pomaga nam w życiu to nauka pracy zespołowej. Jeżeli gramy zespołowo – mamy większe szanse na wygranie określonego wyścigu lub meczu. Niestety ale pod tym względem gry potrafią nas również zmobilizować do wykonania płatności w zamian za ulepszenia naszej postaci, samochodu, broni lub innej części ekwipunku. Mamy wtedy możliwość szybszego osiągnięcia jakiegoś określonego poziomu co ułatwi nam rozgrywkę i wygrywanie z innymi graczami. Oczywiście nie zawsze płatne dodatki ułatwiają nam wygrywanie. Myślę, że napiszę nawet o tym artykuł i link umieszczę TUTAJ. Takie płatne dodatki dodadzą nam elementy wizualne.

Łatwa dostępność aplikacji

Coraz większa dostępność aplikacji ułatwia nam wybór interesującego nas tytułu gry. Dzięki dużej liczbie portali i publikacji opisujących recenzje gier, mamy bardzo duże pole manewru co do wyboru konkretnej gry. Podobnie sprawa wygląda na smartfonach i innych urządzeniach mobilnych. Platforma Android posiada olbrzymi sklep PLAY – jego zawartość to w 70 procentach darmowe aplikacje.  Bezpłatne wersje są dużym wyznacznikiem popularności.

Pobicie własnego rekordu

Gry i aplikacje są popularne głównie dzięki możliwości spędzenia wolnego czasu na robieniu ulubionych rzeczy. Zwłaszcza jeżeli nie musimy przez to ponosić dodatkowych kosztów. Chęć rywalizacji jest zależna od człowieka. Część z nas gra dla przyjemności a część dla rywalizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Stop botom ! *